2023 Fuar Organizasyonları  ve Promosyon Ürünleri 

2023 Fuar Organizasyonları ve Promosyon Ürünleri

2023 Fuar Organizasyonları  ve Promosyon Ürünleri 

 

Fuar organizasyonları (otomobil fuarı, kuyumculuk fuarı, tekstil fuarı, moda ve tasarım fuarı, sağlık ve güzellik fuarı, kozmetik fuarı, oyuncak fuarı, mobilya fuarı, kitap fuarı, yiyecek ve içecek fuarı, teknoloji fuarı, tekne ve yat fuarı vs.) ürün ve hizmet firmaları için markalarını tanıtabilecekleri en iyi iş geliştirme platformlarıdır ancak müşteri potansiyeli yüksek olduğu için firmalar arası rekabet üst düzeydedir. Firmalara hem marka bilinirliğini artırmaları hem de potansiyel müşterilere ulaşmaları için olanak sağlayan fuar organizasyonlarından en iyi verimi alabilmek için promosyon ürünleri son derece önemlidir.

Fuarlarda kullanılan promosyon ürünleri müşteri portföyünü genişletmek, sipariş bağlantısı oluşturmak, marka bilinirliği sağlamak, marka prestijini güçlendirmek gibi pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde çok önemli bir yere sahip olan eylemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hem maliyeti hem de potansiyel müşteriler üzerinde yarattığı etki sebebiyle reklam, tanıtım ve pazarlama çalışmaları için vazgeçilmez olan promosyon ürünleri kullanılacakları alana ve beklentiye göre değişiklik gösterir. Sizler için, fuarlarda en iyi sonucu alabileceğiniz promosyon ürünlerini ve markanıza sağlayacakları faydaları hatırlatmak istedik.

 

Fuar Organizasyonlarında Kullanılabilecek En İyi Promosyon Ürünleri 

 

 • Kalem
 • Bloknot
 • Küpnot
 • Defter
 • Tarihsiz Defter
 • Ajanda
 • Ham Bez Çanta
 • Karton Çanta
 • USB Bellek
 • Kupa Bardak
 • Powerbank
 • Anahtarlık
 • Kartvizitlik
 • Organizer
 • Oto Kokusu

 

Promosyon Ürünlerinin Markanıza Faydaları 

 

 • Müşterilerinize değerli ve özel olduklarını hissettirir, marka sadakati oluşturur.
 • Markanızın prestijini güçlendirir.
 • Sektörel rekabet içerisinde markanızı rakiplerinizin önüne taşır
 • Markanıza ait logo ve sloganın göz önünde olmasını ve akılda kalmasını sağlar.
 • Promosyon ürünlerinin dolaşıma girmesi son derece kolaydır ve kulaktan kulağa pazarlama için etkin bir yoldur.
 • Promosyon ürünleri yeni müşteriler kazanmanıza yardımcı olur.
 • Promosyon ürünleri, çalışanlarınıza özel ve değerleri olduklarını hissettirerek markanızı sahiplenmelerini sağlar.
 • Çalışanlarınızın motivasyonunu güçlendirerek çalışma verimini artırır.
 • Çalışanlarınızı, yeni müşteri bağlantıları kurmaları için teşvik eder.

 

Uzay Ajans Ailesi olarak, fuar organizasyonlarına katılan müşterilerimize en uygun promosyon ürünlerini en yüksek kaliteyle vaat ediyoruz ve sizlere, uzman kadromuzla markanızın ihtiyaçları doğrultusunda modern ve geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

 

İstanbul Fuar Merkezleri

kurumsal promosyon ürünleri uzay ajans

Kurumsal Promosyon Ürünleri ve Kurumsal Hediyeler

Kurumsal Promosyon Ürünleri ve Hediyeler

Kurumunuz için en değerli hediye şekli promosyon ürünleridir. Hatırlanmak önemlidir. Göz önünde bulunmaksa paha biçilemez.

Promosyon ürünleri nedir?

Promosyon ürünleri ve kurumsal hediyeler, firmaların takdir etmek, özel hissettirmek ve marka sadakati oluşturmak için bir iyi niyet ifadesi olarak müşterilerine ve çalışanlarına verdikleri markayı temsil eden ürün ya da hediyelerdir. Promosyoncu firmanız olarak, özel baskılı promosyon ürünlerimizle marka tanıtımınız için hep yanınızdayız.

 

Markanızı sürekli hatırlatmak, daima göz önünde tutmak, yapacağınız en başarılı tanıtım çalışmasıdır. İnsanlar hem hediyelere hem de markanızı kullandığı ve sürekli göz önünde tuttuğu değerli hediyelerin üzerinde görmesi prestijinizi oldukça arttıracaktır.

 

Kurumsal Promosyon Ürünlerinin ve Kurumsal Hediyelerin Faydaları

Müşterilerinize değerli ve özel olduklarını hissettirir.
– Sektörel rekabet içerisinde markanızı rakiplerinizin önüne taşır.
– Markanızın akılda kalmasını sağlar ve marka sadakati oluşturur.
– Kurumsal hediyeler ve promosyon ürünlerinin dolaşıma girmesi kulaktan kulağa pazarlama için etkin bir yoldur ve yeni müşteriler kazanmanıza yardımcı olur.
– Promosyon ürünleri, çalışanlarınıza özel ve değerleri olduklarını hissettirerek markanızı sahiplenmelerini sağlar.
– Çalışanlarınızın motivasyonu güçlendirerek çalışma verimini artırır.
– Çalışanlarınızı, yeni müşteri bağlantıları kurmaları için teşvik eder .

Tedarikçi firmanız, Promosyon ürünleri ve kurumsal hediye ajansı, Uzay Ajans…
proje oncesi motive edici kurumsal hediye kutusu ozel tasarim 1

kurumsal hediye kutusu

Seo / Arama Motoru Optimizasyonu

Seo / Arama Motoru Optimizasyonu

SEO / Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) Türkçe adıyla Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin Google vs. arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmesi için yapılması gereken çalışmaların bütünü olarak tanımlanabilir. SEO çalışması doğru ve profesyonel şekilde yapılırsa hedef kitlenize ulaşabilmenizin en önemli adımlarından biri olan web sitenizin, Google ve benzeri arama motorlarının arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını ve daha fazla kişinin web sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

SEO Web Siteleri İçin Neden Önemlidir?

Bir hizmet ya da ürün satın almak isteyen insanlar fikir edinebilmek ya da aradıkları hizmet veya ürünü bulabilmek için arama motorlarını kullanırlar. SEO, web sitenizdeki içeriklerle alakalı kelimeleri arama motorlarından arayan kullanıcıların web sitenizi bulmalarını kolaylaştırır.

SEO Çalışması İçin Bilinmesi Gerekenler

SEO işletmeniz için önemli olan trafik, potansiyel müşteri ve satış elde etmenizin en iyi yollarından biridir. Bu arama motorlarından en fazla kullanılan Google’i örnek olarak alırsak:

 • Google,  kullanıcıların arama sorgusuyla alakalı en kaliteli ve en alakalı bilgileri içeren sayfaları aramaktadır .
 • Google algoritması web sitenizin içeriğini tarayıp söz konusu içeriklerdeki anahtar kelimelere ve başka faktörlere bakarak arama sonuçlarına en uygun ve en kaliteli içerikleri kullanıcılara sunar.
 • Google’in “Kaliteli içerik” kriterleri çok çeşitlidir ancak bunlardan en önemlileri bir sitenin bağlantı profili, bir sayfaya veya bütün olarak siteye bağlantı veren diğer web sitelerinin sayısı ve kalitesidir.
 • İnsanların siteyle nasıl etkileşim kurdukları, aradıkları bilgilere kolayca ulaşıp sitede kalmaya devam edip etmedikleri, arama sonuçlarında çıkan siteyi yok sayıp saymadıkları, sitenin yükleme hızı, mobile uyumluluğu, sitedeki içeriklerin özgünlüğü ve doyuruculuğu Google için önemli diğer faktörler arasında sayılabilir.
 • Google (ve diğer arama motorları) kullanıcı dostu bir müşteri deneyimi için kendini devamlı olarak günceller.

Yukarıda saydığımız maddeler SEO çalışmasının mantığını anlayabilmek ve bu doğrultuda verimli bir SEO çalışması yapabilmek için son derece önemlidir.

Kurumsal Kimlik

kurumsal kimlik

Kurumsal Kimlik Nedir ?

Bir kurumun logosundan sosyal medya hesaplarına, organik ya da potansiyel müşterilerle olan etkileşiminden web sitesi tasarımına, pazarlama şekillerinden reklam stratejisine kadar, kendisini temsil etme biçimlerinin bütününe Kurumsal Kimlik denir. Kurumsal kimlik kurumun algılanan ve benimsenen ticari karakterini ifade eder.

Kurumsal Kimlik Nasıl Oluşturulur ?

Kurumsal kimlik oluştururken kullanılan stratejinin, kalıcı, farklı ve özerk bir yapıya sahip olması gerekir. Kurumsal kimlik tasarımı aşamasında logo önemli bir yer tutar. Logo tasarlanırken kullanılan renklerin uyumu ve logo tasarımının akılda kalıcı olması, kurumsal kimlik açısından son derece önemlidir. Kurumsal kimlik, hem kurum içi hem de kurum dışı imajı biçimlendirir. Kurumun amacına ve hedef kitlesine uygun stratejiler belirlenmeli ve kimlik tasarımında rol alan ekip uyum içerisinde çalışmalıdır.

Kurumsal Kimlik Ne işe Yarar ?

Özgün ve işlevsel bir kurumsal kimlik, kurumun sektördeki pazarda önemli ve kalıcı bir yer edinmesi için önemli katkılarda bulunur. Olumlu ve akılda kalıcı bir kurum imajı markanın yaygınlaşması vepazardaki yerini güçlendirmesi açısından büyük kolaylık sağlar. Bu durum kurum maliyetlerini ciddi oranlarda azaltabilir.

Açıklayıcı bir kimlik, sektörde marka bilincini ve farkındalığını arttırır. Kurumsal kimlik, kuruma olan bağlılığı güçlendirmek için marka imajıyla doğru orantılıdır. Bu sayede hem personel hem de müşteriler arasında sadakati oluşturur.

Kurumsal kimliğin istikrarı ve yönetimi için, olmazsa olmaz üç unsurun birlikte işlenmesi gerekir. Bunlar, Kurumsal tasarım, kurumsal davranış ve kurumsal iletişimdir. Bir kurumun kurumsal kimliğinin desteklenmesi için, bu üç unsurun kendi arasında zıtlaşmaması ve uyum içerisinde olması çok önemlidir.

En basit tanımıyla kurumsal kimliğin amacı, markayı sektörde kalıcı kılmak ve rakiplerinden net olarak ayırt edilmesini sağlamaktır.